GAFAS na letošním veletrhu OPTA

Obruby se nevybírají podle věku

Společnost GAFAS s. r. o. na veletrhu OPTA vždy zaujme pestrobarevným a nápaditým stánkem, který výborně koresponduje s její nabídkou. Ani na letošním ročníku s tématem „Presbyopie 45+“ tomu nebude jinak, protože firma GAFAS žádné dělení na obruby pro mladé a pro starší nedělá. 
Na naše otázky odpovídali majitelé společnosti GAFAS s. r. o. Vít Eyberger a Barbora Leichnerová.


Gafas znamená španělsky brýle a právě na španělské výrobce jste se už od počátku zaměřili. Rozšířili jste nabídku o některé další značky brýlových obrub a slunečních brýlí?
Již před dvěma lety jsme rozšířili nabídku španělských obrub o značku Gaudí, který pochopitelně pro Španěly znamená velmi mnoho, a o značku Guy Laroche, který pro Čechy není neznámým návrhářem. Tím jsme naši španělskou nabídku udělali zase o něco zajímavější. Ještě jsme přidali italskou značku Fiorucci, která je hodně barevná, hravá a oslovuje především mladší zákazníky.

Vlastně všechny vaše kolekce hýří barvami a působí velmi mladistvě, ovšem tématem letošní Opty je "Presbyopie 45+". Chystáte něco zajímavého pro klienty středního a staršího věku?
Nemáme rádi rozdělování obrub pro zákazníky mladé nebo starší. Ani ve Španělsku nebo v Itálii se zákazníci při výběru zboží věkem neřídí. Důležité je, aby obruba slušela a dobře seděla. Žena ve věku kolem padesátky si může klidně dovolit výraznou barevnou obrubu, pokud bude dobře vybraná k jejímu typu.

S jakými trendy se setkáme v kolekcích brýlových obrub a slunečních brýlí pro nadcházející sezonu?
U slunečních brýlí stále platí „čím větší, tím lepší“, tak bychom řekli, že se od minulé sezóny mnoho nezměnilo. Snad jen přibylo pár nových nápadů a barevných kombinací. U dioptrických obrub v současné době převládají barevné kombinace bílá s fialovou a samozřejmě černá s bílou.

O úspěchu v obchodu s optickým zbožím rozhoduje nejen kvalita sortimentu, ale také poskytovaný servis. Co na tomto poli nabízí společnost GAFAS? 
V tomto směru se skutečně snažíme dělat maximum. Neříkáme, že jsme neomylní, ale reklamace i náhradní díly a veškerý servis se snažíme vyřešit do druhého dne. Řekli bychom, že se nám to poměrně daří.

Spolupracujete při propagaci firmy s nějakou známou osobností?
Naše obruby jsou samy o sobě dosti nápadné a výrazné. Navíc manželka je herečka u Karla Heřmánka v divadle Bez zábradlí. I když se herecké profesi z časových důvodů pochopitelně zdaleka nevěnuje na plný úvazek, protože na plný úvazek se věnuje firmě GAFAS s. r. o.

Jakým způsobem se ekonomická recese projevila na trhu s optickým zbožím?
Samozřejmě, že naši zákazníci jsou nyní při výběru opatrnější, což je dáno tím, že i koncový zákazník nyní o ceně více přemýšlí. Pokles máme asi všichni, ale v naší firmě to není tak dramatické, aby se to projevilo na jejím fungování.

S jakým očekáváním přicházíte na letošní veletrh OPTA? Chystáte pro návštěvníky stánku nějaké překvapení?

Pro to, abychom měli krásnou nabídku nových modelů, jsme udělali maximum. Doufáme, že se naše zboží zákazníkům bude líbit. Tak jako každý rok pro ně chystáme mnoho překvapení formou dárků na našem stánku, ale víc neprozradíme, protože pak by to již nebylo překvapení!

Zdroj: BVV Veletrhy Brno

GAFAS® s.r.o.